Přirozená společenstva jedlosmrkových bučin na žulovém podkladu s mrazovými sruby a kamennými moři 0,5 km jihozápadně od kóty Přední skála (712,4 m n. m.), přibližně 1 km jižně od osady Hutě v západní části okresu Jihlava. Součást Přírodního parku Čeřínek.
Podrobný popis:
Na ploše chráněného území a i v jeho těsném okolí jsou na žulovém podloží vyvinuty mrazové sruby s kamennými moři. Nápadná je typicky vyvinutá skalní mísa u turistické stezky v severovýchodním cípu území.
Lesní porosty na lokalitě jsou typickou ukázkou jedlobučin na kyselém a chudém žulovém podkladu. Ve stromovém patru převažuje buk lesní (Fagus sylvatica), hojně je zastoupen smrk ztepilý (Picea abies), ojediněle se vyskytuje jedle bělokorá (Abies alba) a javor klen (Acer pseudoplatanus). V druhově chudém a mezerovitém podrostu roste místy metlička křivolaká (Avenella flexuosa) a brusnice borůvka (Vaccinium myrtillus). Na suťovém rozpadu s bohatším substrátem je bylinné patro obohaceno o pitulník horský (Galeobdolon montanum) a o některé druhy kapradin, mezi něž patří např. kapraď samec (Dryopteris filix-mas), kapraď rozložená (Dryopteris dilatata), kapraď osténkatá (Dryopteris carthusiana) a papratka samičí (Athyrium filix-femina). Na skalních římsách roste osladič obecný (Polypodium vulgare). Zajímavý je výskyt na živiny náročnější trávy kostřavy lesní (Festuca altissima) na horních plochách skalek. Typická je fauna ptáků podhorského smíšeného lesa se značným zastoupením druhů hnízdících v dutinách stromů. Vyskytuje se zde např. datel černý (Dryocopus martius), žluna šedá (Picus canus), strakapoud velký (Dendrocopos major), strakapoud prostřední (Dendrocopos medius), holub doupňák (Columba oenas) nebo lejsek malý (Ficedula parva). Ve skalách občas hnízdí také výr velký (Bubo bubo). Ze savců tu žije kuna lesní (Martes martes), kuna skalní (Martes foina) a jezevec lesní (Meles meles).